Lajme Javore

Informohu i pari

Zi e madhe/ Qeni käfshon tre vjeçarin, humb jetën i vogli

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Angli. Sipas mediave të huaja bëhet me dije se një fëmijë 3 vjeç është kafshuar nga një qen dhe kjo ka rezultuar fatale.

Tr agjedia ndodhi në Milnrow, Angli afër Rochdale, rreth orës 13:15 të ditës së djeshme. Njoftohet gjithashtu ndër të tjera se mjekët e urgjencës shkuan në vendin e ngjarjes, por nuk mundën t’i shpëtojnë jetën vogëlushit.

Policia e Mançesterit ka thënë se ka nisur një hetim p enal pas sul mit fatal të qenve. Asnjë arr estim nuk është bërë deri në këtë fazë dhe hetimet janë duke vazhduar për të përcaktuar rrethanat, tha policia e Mançesterit në një deklaratë.

Detajet e s ulmit janë të pakta dhe policia nuk ka konfirmuar identitetin e fëmijës që vdiq dhe racën e qenit që e kafshoi.