Lajme Javore

Informohu i pari

I nxorri bojën Vipave shqiptarë/ Marinela i bën kërkesë Ramës: Më bëj deputete ta shikosh c’ do bej

Ish-konkurentja e emisionit të dashurisë “Love Story”, Marinela Hysa, po ndez të gjitha rrjetet sociale me deklaratat e saj për personazhet publik ku shumë prej tyre i akuzon për imoralë.Por, së fundmi ajo ka treguar se ëndrra e saj është të bëhet deputete dhe për ta realizuar këtë i kërkon ndihmë kryeministrit Edi Rama.

Ajo kërkon që të ketë një bashkëbisedim me kreun e Qeverisë për t’i treguar të gjitha problemet që ka hasur në 10 vitet e fundit.“Unë i bëj thirrje Edi Ramës të bëjë një bashkëbisedim me mua, unë dua të flas me Edi Ramën dhe t’i tregoj shqetësimet e popullit.

Unë kam shqetësime sesi do të bëhem dikushi sepse të gjithë të rinjtë kanë frikë për jetën e tyre. Unë dua t’i tregoj të gjitha problemet që kam hasur këto 10 vite.Ëndrra ime që e vogël ka qenë se dua të bëhem deputete, por unë nuk e arrita dot këtë sepse punova për t’i bërë shtëpi familjes dhe u detyrova të fitoja lekë dhe e lashë shkollën mbrapa.Po vazhdoj një master shkencor që të bëhem dikushi dhe pa bërë shkollën ekzakte unë nuk mund të kërkoj një vend pune.” ka thënë Marinela Hysa në Rtv Ora.