Lajme Javore

Informohu i pari

I mori jetën nënkomisarit në Lezhë/Asnjë familjar nuk po i rri afër Aldi Ramës në spital: 21-vjecari ne gjendje te rende per jeten

Aldi Rama, vr asësi i nënkomisarit të Lezhës, Saimir Hoxha është në lu ftë mes jetës dhe vd ekj es në këto momente ndërsa po merr mjekim të specializuar në spitalin e Traumës.

Gazetarja e Top Channel, Kristi Gongo në një lidhje live në emisionin Open tha se asnjë nga familjarët e tij nuk është parë në spital, ndërsa i vetëpla gosuri po merr trajtim të specializuar.

“Sipas informacioneve po merr një trajtim të specializuar në spitalin Ushtarak. Ai erdhi tek Trauma rreth orës 17:30 i rrethuar me forca të shumta policie, ndërkohë që mësohet se nuk ka pasur familjarë që ta shoqëronin në këtë moment kritik. Është në gjendje të rëndë në luftë mes jetës dhe vd ekjes, është në k oma, nuk jepte shenja jete. Gjendja e tij sipas mjekëve është tepër e rëndë”, tha gazetarja Kristi Gongo.