Lajme Javore

Informohu i pari

I mori jetë efektivit në krye të detyrës/ Aldi Rama në gjendje të rëndë: Gjysma e trurit i ka dalë jashtë funksionit…

Gjendja e 21 vjecarit Aldi Rama duket se vazhdon te jëtë shumë kritike.

Burimet nga spitali I Tra umës në Tiranë ku gjendet aktualisht Aldi Rama, i riu që vr au me pl umb në zemër efektivin e pol icisë së Lezhës, bëjnë me dije se ai vazhdon te jëtë në r rezik për jetën.

Pas ndërhyrjes së parë kirurgjikale, mësohet se gjysma e trurit të të riut ka dalë jashtë funksionit dhe tashmë ai është i intubuar në reanimacion.Sipas mjekëve, gjendja e tij është shumë e rëndë dhe vështirë se mund të përmirësohet.