Lajme Javore

Informohu i pari

I ati ndërroi je të nga koronavirusi, djali i ish-boksierit rrëqeth: Bab do jetosh në shpirtin tim

Në spitalin Infektiv ndë rroi je të ish-boksieri i njohur, Skënder Kurti. Kurti u nd a nga je ta në moshën 61-vjeçare nga koronavirusi.

61-vjeçari ka qenë boksier kampion me ekipin e Tiranës, ndërsa më pas ai u bë trajner, ku trajnonte të rinjtë në këtë sport.

Skënder Kurti ka zhvilluar me dhjetra ndeshje boksi brenda dhe jashtë vendit.

Djali i tij Renato Kurti, ka bërë një dedikim prekës për të atin në rrjetet sociale. Ai ka shkruar se bashkë më të atin e tij ka vde kur edhe gjysma e tij.

Po ashtu ai ka shkruar edhe se babai i tij do të jetojë në shpirtin e tij. Krahas postimit, ai ka publikuar edhe një foto me të atin e ndjerë.

Postimi i plotë:

Qofsh i xhenetit shoku im me i ngusht , baba im. Zoti t miret i merr per vete , pac dheun e leht bab me ty ka vd ek edhe gjysma ime sot. S ndahesh dot nga zemrat tona. Do jetosh me mu n krah n shpirtin tim dersa t bashkohemi.