Lajme Javore

Informohu i pari

Cfarë ndodhi/ Hiqet autobusi instalacion nga Lana, Veliaj zbulon arsyen e vërtetë: Më detyruan…

Autobusi i instalacionit në Lanë, që fatmirësisht nuk solli persona me probleme rëndë, është zhvendosur përkohësisht për t’u kthyer më pas si instalacion.Lajmin e ka dhënë vetë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në rrjete sociale. I pari i kryeqytetit zbulon arsyen e vërtetë.“Me kërkesë të prokurorisë qe po heton aksidentin unik, kërkohet spostimi i mjetit per te bere ekspertizën autoteknike ne garazh/terren.

“Mjeti u spostua mbrëme! Do te rikthehet ne përfundim te hetimeve po aty, si instalacion per kujdesin ne qarkullim. Fundjave te mbare!”, shkruan Veliaj.Njerëzit po bënin shumë foto autobusit dhe habiteshin sapo kalonin nga ajo pjesë e rrugës. Instalacioni pritet të jetë një atraksion dhe një mesazh sensibilizues për të gjithë personat që udhëtojnë.Në krahun tjetër, autobusët ishin kthyer në shqetësim, pasi pati mbi 4 përplasje në pak kohë nga ana e tyre në rrugët e Tiranës. Kujdes kur udhëtoni, kujdes dhe kur merrni autobusët.