Lajme Javore

Informohu i pari

U betua në të mirë e në të keq/ Gruaja e tij humbi 40 kg nga sëmundja e ligë po ai nuk e la vetëm: Ja cfarë bëri për të…

Rachael Farrokh është një aktore amerikane 37 vjeçe që për vite me radhë ka vu.ajtur prej anoreksisë nervore, e cila e ka çuar thuajse në prag të vde.kjes, përcjell gazetametro.net.

Madje, jo shumë kohë më parë, ajo publikoi një video për ndihmë në YouTube. Në atë kohë ajo ishte rreth 170 cm e gjatë dhe peshonte vetëm 20 kg.

Gjendja e saj e trupit po ndikonte edhe në trurin e Rachael, dhe kjo ishte akoma më shqet ësuese për të, mirëpo burri i saj Rod, bëri diçka madhështore, la punën dhe të gjitha angazhimet e tij, për të kujdesur për gruan.