Lajme Javore

Informohu i pari

Del fotoja/ Ja kush është vajza e re që ia këputi këmbën djali i ish funksionarit të lartë në mes të Tiranës me makinë

Fotoja e vajzës 24-vjeçare, Xhesina Gegës, e cila u përpl as nga 19-vjeçari Jehon Breçani është bërë publike. E reja po priste në stacion të autobusit një shoqe të saj, ndërkohë që u përpl as me makinë nga i riu. Për fat të keq, Gega humbi një këmbë.

Vajza i është nënshtruar një oper acioni në spitalin e Tra umës, dhe aktualisht ndodhet në terapi int ensive në gjendje kritike për jetën.

Si ndodhi aksid enti? 19-vjeçari, i cili djali i ish-drejtorit të Po licisë, Erzen Breçani, humbi kontrollin e automjetit tip ‘Benz’ Amg, në rrugën “Xhanfize Keko”, për shkak të shpejtësisë dhe doli nga rruga.